Jdi na obsah Jdi na menu
 


2.JK Epona

8. 4. 2014

Všechno z toho, co píšu, je pravda. Nenadávejte mi prosím, že jenom urážím a pomlouvám, jsou to mé zkušenosti a názory...

Začala škola a já nastoupila do JK Epona, což jak se ukázalo, nebyl nejlepší nápad a já na svou naivitu málem dojela...Ale nebudu předbíhat a vrátím se na začátek školního roku 2012/2013..Tehdy to tam na ten první pohled vypadalo výborně-stáje uklizené, všechno v nejlepším pořádku, vítali nás pejsci. Ale dál už to tak příjemné nebylo.

Trenérka mi přidělila  rozkošného zrzavého poníka jménem Milli, ukázala mi, jak se zhruba sedlá, uzdí, čistí a byla ta tam.. Já to nikdy předtím nedělala a trvalo mi přes půl hodiny, než jsem si Milliho připravila. To se mi moc nelíbilo, až řekla jsem si budiž, až se to naučím, bude to dobré. Teď už můžu říct, že jedním slovem NEBYLO...Ale nebudu předbíhat a všechno popíšu...

Byla jsem na lonži a učila se klusat a vysedávat. Milli byl moc hodný, jen jednou se mi lekl a já spadla, ale to mi ani moc nevadilo (až na bolavý zadek :D). Horší bylo, že na konci hodiny trenérka udělala šílené rozhodnutí- prý mi to jde a tak si vyzkouším CVAL. Řekla mi, ať se jen pevně držím a že ona Milliho nacválá. Bylo to hrozné, celou dobu jsem se křečovitě držela hřívy s očima vytřeštěnýma hrůzou. Od té doby jsem o cvalu nechtěla ani slyšet.

Za pár lekcí jsem pochopila, že to není mnou, že neumím rychle sedlat, ale že si na mě tak trochu zasedli. Trenérky vždy stáli před boxem a smáli se, jak mi nejde dotáhnout podbřišník, donutit koně zvednout nohu, abych mu mohla vyčistit kopyta, jak mu do huby marně páčím udidlo, potom jedna z nich vešla dovnitř a vynadala mi, že to mám celé nakřivo a překroucené a že budu jezdit jenom 10 min apod... Začínala jsem být dost naštvaná a frustrovaná.

Jednou mě posadili na koně jménem Alf. Nejdřív mi vůbec nechtěl zvednout nohu a když jsem se ho pokoušela donutit, začal po mě vztekle kopat. Trenérka mi vysvětlila, že si jí nedávno zranil a až poté, co ho pořádně zmlátila a seřvala jí tu nohu dal. Šli jsme do kruhovky. Ale vedle kruhovky je výběh, kde byl nějaký temperamentní kůň, co tam tryskal a házel kozly. Naneštěstí si z něj Alf vzal příklad a začal se mnou taky řádit. Bylo to ještě horší než můj první cval. Celá lekce se dala nazvat jednoslovně RODEO. Trenérka nakonec musela požádat někoho, aby toho koně odvedl. To trochu pomohlo, ale Alf byl pořád rozdováděný, takže si chvilkama tu a tam povyhodil, nebo popoběhl. Od té doby jsem se vždycky modlila, abych nedostala zase Alfa, protože jsem měla dojem, že by mě napodruhé zabil...

Další lekce jsem chodila už bez lonže na jízdárnu klusat. Chodila jsem na Milliho, Šampiona a Wara. Poníci byli jakžtakž v pohodě, jen War házel kozly při nacválání (což jen přidalo na mém strachu).Alfa jsem díkybohu už nedostala. Jakmile jsem dochodila permanentku, zabalila jsem to tam. SBOHEM Epono!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

..

(seatea77, 9. 4. 2014 19:35)

TEN kůn se jmenuje Aliph né Alf :DD.. Každopádně mi věř, že si na tom byla ještě dobře, já když tam přišla poprvé, tak tam stála ve dveřích do domu, kouřila, já tam přišla, převlíkla se, ona mi řekla- "Projdeš támhletěma velkejma vratama, potom narazíš na box se dvěma poníkama- bílym a ryzym. rozdělte si je (byla sme tam s kámoškou). hned tam za závěsem je čistění. vyčištěte si je. já vm pak možná přinesu sedla.." ;)

Re: ..

(admin kikionka, 17. 5. 2014 20:23)

Chudáku...Ale to je holt Epona :-(